GP5 Inland Championship 2023/2024 GP Series

Event Date : 20 April 2024 - 21 April 2024

Registration Close : 16 April 2024

Entry Fee : £ 100.00

# Registrations : 44

Grand Prix 5


At Draycote Water Sailing Club


20th & 21st April


 


Standard Entry Fee: £80 per boat until 2nd April


Late Entry fee: £100 per boat for 3rd - 16th April


 


More details to follow


Draycote Water Sailing Club

Address : Kites Hardwick Rugby United Kingdom CV23 8AB

Tel no : 01788811153

Sail No Fleet Helm Crew Sailing Club
TBC Charlton Yao Nikhil Hauser MCS
TBC Stephan Parakhonyak James Fuller MCS
5560 Mathis Ivanovic Finn Lawrence MCS
5561 Daniel Larsen George Aldridge MCS
8424 Amelia Hutchinson Lauren Mecklenburgh RLYMYC
6680 William Hutchinson Raffy Seddon R.Lym.Y.C
TBC Johnny Kenyon Jacob Gilmour MCS
TBC Felix Chataway Finn Lawrence MCS
6494 Ellie Thwaites Ryan Surguy NBYC
7056 Trinny Fry Alexa Fry Royal Thames Yacht Club
1305 Andrew Homewood Heather Homewood Oxford Sailing Club/Cokethorpe
TBC Sam Brown Henry Adamson Claires Court Race Team
5172 Alex Vollmer Amy Parker Trearddur Bay Sailing Club / Oxford Sailing Club
7814 Berenice Rydin-Orwin Annabel Jenner Lyme Regis SC
7615 Thomas Robinson Daisy Charlesworth Stokes Bay Sailing Club
3373 James Cox William West Restronguet SC / Starcross YC
7070 Ed Stubbs Noah Kenny Lyme Regis SC
4194 Alex Breese Sienna Mordaunt Royal Lym YC/LTSC
106 Laura Jubb Abi LLewellyn HISC/ESC
TBC Theo Smith Amelia Caldecott rutland
8624 Mtthew Boatman Archie Denley Sunderland YC
5064 William Stratton-Brown Will Ahlheid Frensham Pond SC
TBC Annabel caldecott gabe beaty rutland
8187 Phoebe greenhalgh Harryt Bennell PDSC
8600 Ben greenhalgh Tom Sinfield PDSC
2422 Ben Angell Laurie Lamb Draycote Water SC / Staunton Harold SC
TBC Max Skelton Felix Reason Claires Court Race Team
TBC Charlie Oswald Jacob Sims Claires Court Race Team
TBC Haydn Sellers Monty Morgan Claires Court Race Team
TBC Jude Armstrong Isaac Jackson Claires Court Race Team
5144 Zoe Lomas-Clarke Mark Soars Frensham Pond SC
8377 Jack Hodgkins Isabella Barnes South Staffs & Draycote
8501 Rebecca Knock Megan Gowers Port Dinorwic Sailing Club
TBC Laia Priestley Isla McKeown Uswater yacht club
8686 Thomas Whitehead Daniel Whitehead Filey Sailing Club
7355 Pippa Paley Noah Helm Starcross YC / Sidmouth YC / Lyme Regis SC
4647 Rafe Bradley Will Haines Gurnard Sailing Club
6112 Florence Osborne Francis Harding Royal Hospital School / Thorpe Bay Yacht Club
8777 Evan Corduff George Hunter RHYC
2431 Luke Rowlands Jude Beatty Rutland Sailing Club
7530 Ruby Callaghan Lauren Barber HISC
8762 Cassius Day Harry O Callaghan Gurnard
6611 Fallon Day Hannah Yates Gurnard
8034 Mia Hateley Mona Nygard Draycote Water / South Staffs Sailing Clubs
Total : 44